Penzion Relax Martina - Dovolená v Jižních Čechách

Plavská 40 370 07 České Budějovice, mobil:+420607867810, e-mail:info@penzionrelaxmartina.cz


Czech English Deutsche

Vážení klienti již nyní je možné si rezervovat pobyty na jaro a léto 2020. Využijte této příležitosti dokud je dostatek volných termínů. Pro bližší informace jsme Vám k dispozici na tel. čísle: 607 867 810 

 

Penzion Relax Martina -> Tipy na výlet

www: http://www.zamekmitrowicz.czwww: http://www.zamekmitrowicz.czlí penzionu

Výborná poloha našeho penzionu Relax Martina Vám nabízí pobyt v klidné části s výhledem do krajiny a zároveň pobyt ve městě, na dosah aktivit a zábav města Českých Budějovicích.

V penzionu Relax Martina najdete nerušené útočiště po celodenním procházení památek, po výletech i po náročné obchodní cestě. 

Pokusili jsme se pro Vás vybrat nejzajímavější místa k výletům v okolí našeho penzionu:

České Budějovice

 

jsou metropolí jižních Čech. Město je obklopeno velkým množstvím rybníků. Velká část jsou chovné rybníky, několik z nich slouží k rekreačním účelům. Město leží na soutoku řek Vltavy a Malše. Pravidelný půdorys čtvercového náměstí, patří k vrcholům středověkého urbanismu v českých zemích. Majestátní Černá věž v centru je povinnou zastávkou každého trochu fyzicky zdatného návštěvníka jihočeské metropole.Z ochozu věže uvidí nejen město,ale také např.horu Kleť,zámek. Hluboká nad Vltavou nebo JETE Temelín. Dominanta českobudějovického historického náměstí je Samsonova kašna.

Kulturní program v Českých Budějovicích naleznete ZDE

Hluboká nad Vltavou 

je ideálním výletním cílem pro milovníky historie a romantiky.Okolo zámku Hluboká se rozkládá rozsáhlý anglický zámecký park s mnoha vzácnými dřevinami.ZOO ohrada Hluboká nad Vltavou leží v těsné blízkosti města a zámku Hluboká.Jedná se o menší,ale krásnou ZOO.

Český Krumlov 

je nádherné historické město vyhledávané řadou turistů,je označováno jako perla mezi městy.Hrad a zámek Český Krumlov se tyčí na vysokém skalním ostrovu nad řekou Vltavou. Tvoří ho 40 budov a palácových staveb,5 nádvoří a rozlehlá zámecká zahrada.Městká památková rezervace je na seznamu UNESCO.

Klášter Zlatá Koruna 

patří k nejlépe zachovaným gotickým klášterům v Čechách.Byl vystaven v podhůří Planského lesa na úpadí hory Kleť,na místě obtékaném za tří stran řekou Vltavou.V roce 1995 byl klášter vyhlášen národní kulturní památkou.

Kleť 

je nejvyšší horou Blanského lesa-1084m n.m.Kleť je místem jedinečného kruhovitého rozhledu.Jedná se o nejstarší kamennou rozhlednu v Čechách.V zimě i v létě je možné se na vrchol a zpět dopravit sedačkovou lanovkou.

Římov 

je významným jihočeským pamatním místem.Jeho historie sahá sice až do 10.stol.-význam obce však vzrostl teprve s vybudováním křížové cesty ve druhé pol.17.st.


Dívčí kámen 

je zřícenina hradu,která ztělesňuje harmonii historie a přírody.Momentální zříceninu hradu najdete na vysoké skále v překrásné přírodě nad soutokem Křemežského potoka a řeky Vltavy.Hrad byl založen rodem Rožmberků v r.1349 a týmž rodem opušten r.1506.

Trocnov 

rodiště husitského vojevůdce Jana Žižky se základy středověké vesničky,pomníkem a expozicí připomínající Žižkův život.

Třeboň 

městská památková rezervace s renesančním zámkem, augustiniánským klášterem, parkem, lážněmi, Schvarzenberskou hrobkou a mnoha dalšími pozoruhodnostmi. 
Borovany 

město s klášterem,založeným v roku 1455, barokním zámkem a naučnou stezkou připomínající období totalitního režimu. 


Holašovice 

vesnice s lidovou architekturou. Rozměrnou náves lemují usedlosti ve stylu selského baroka z 19.stol. Holašovice jsou zapsány na seznamu UNESCO.

 

Zámek Mitrowicz

Zámek Mitrowicz je romantický zámek z roku 1565. V nedávné době prošel citlivou rekonstrukcí. Zámek je v blízkosti Týna nad Vltavou. V letní sezoně jsou na zámku prohlídky a bohatý doprovodný program. Podrobnosti najdete v části novinky na webu.
www: http://www.zamekmitrowicz.cz 

 

Všechny výše uvedené výlety,jsou dostupné po cyklotrasách.

Sportovní a kulturní vyžití v okolí Penzionu Martina

ČeskéBudějovice - komplex multikin, divadlo, sgwuash, tenisová hala, tenisové kurty, muzeum, plavecký stadion, letní plavecký bazén, letní kino, zimní stadion, galerie, hvězdárna a planetárium, výstaviště Č.B., fitness centra, sauna (vše v dosahu)

Cyklotrasa České Budějovice-Hluboká nad Vltavou cyklotrasa ,,Pomalším“,cyklotrasa Třebonská a Budějovická pánev atd.     

Aktuálně

Poznejte i Vy své Pomalší

VIDEOFILM: Řeka Malše - Romantická kráska


 

Penzion Roku 2014 - penziony

Týdenní pobyty na rok 2019

Ubytovací balíčky

Zvýhodněné ubytování na léto 2019 při  včasné
rezervaci


 

Kontakt

tel. +420 607 867 810

email: info@penzionrelaxmartina.cz

Bližší kontakt ZDE 

 

Hotel České Budějovice

 https://www.mok.cz - Katalog Ubytování.

 

Skvělá kuchyně
Penzion Relax Martina Penziony České Budějovice

 

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies